Lubelska Chorągiew Harcerek

211

 

Komendantka: hm. Agata Szymankiewicz HR

Strona www: www.lubelskieharcerki.plwww.facebook.com

Kontakt: agata.chroscik@gmail.com

 

Był rok 1989, kiedy na Lubelszczyźnie zaczynały działać pierwsze harcerki w nowopowstałym Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Zrzeszone w hufcu „Witraż” zaczęły swoją działalnością obejmować coraz większy teren, a swoim zapałem zarażać coraz więcej osób. I chociaż „Witraż” istnieje do tej chwili, to wiele zdążyło się zmienić. Obecnie Lubelska Chorągiew Harcerek rozsiana jest po całym województwie, poza Lublinem jest nas pełno również w Zamościu, Kraśniku, Międzyrzecu Podlaskim, Białej Podlaskiej, Hrubieszowie, Włodawie i nie tylko. Jednym słowem harcerkę można spotkać na każdym kroku, bo jest ich ponad 800.

DSC_0257 

 

 Komendantka

zdjecie APochodzę z Lublina, tu się urodziłam, tu mieszkam i  tu założyłam rodzinę. Na co dzień jestem córką, siostrą, wnuczką i ukochaną żoną :-), z wykształcenia psychologiem, trenerem pracującym z kobietami, rodzicami i całymi rodzinami. 

Jestem także miłośniczką gór, lasu, wędrowania, obozowania, podróży i przygody. Uwielbiam zapach lasu o poranku oraz ogniska. W metodzie harcerskiej uwielbiam dobrowolność i wzajemność oddziaływań.

Moje harcowanie rozpoczełam  27.04.1999 roku jako harcerka w 6 Lubelskiej Drużynie Harcerek „Źródło” im. hm. D. Z. Magierskiej. Następnie stanęłam na jej czele jako drużynowa, później zaś zostałam hufcową Lubelskiego Hufca Harcerek „Rzeka”, członkinią Komisji Instruktorskiej, przewodniczącą Kapituły Wędrowniczki, wicekomendantką i teraz komendantką Lubelskiej Chorągwi Harcerek. Do największych harcerskich wyzwań zaliczam zdobycie z drużyną miana Drużyny Złotej Koniczynki, wychowania pokoleń instruktorek oraz bycie oboźną harcerek na Zlocie 100-lecia oraz organizację Zlotu Złotych „Czas na (w)zlot”.

 

Relacje:

Share This