Małopolska Chorągiew Harcerek

Komendantka: hm. Małgorzata Wczelik HR

Strona www: Małopolska Chorągiew Harcerek

Kontakt: malopolanki@gmail.com

 

Małopolska Chorągiew Harcerek działa od 11 listopada 1989 r. Jako pierwsza chorągiew harcerek w 2003 r. zdobyłyśmy swój sztandar. Naszym symbolem i znakiem rozpoznawczym jest złota małopolska lilia.

Chorągiew działa na terenie Województwa Małopolskiego, mamy w związku z tym blisko w piękne polskie góry.

Centrum życia chorągwi jest Kraków, a drużyny harcerek działają również w ramach środowisk w Niepołomicach, Skawinie, Skarżysku i Zakopanem.

Z szeregów Małopolskiej Chorągwi Harcerek pochodzą dwie Naczelniczki harcerek!

 
Choragiew
 

Komendantka

Gosia 2

Jestem krakowianką urodzoną w Kielcach, o korzeniach kresowych i świętokrzyskich.

Z wykształcenia prawnik, flecistka, z zamiłowania przewodnik beskidzki. Prowadziłam scholę w Dominikańskim Duszpasterstwie Akademickim Beczka. Ponad wszystko lubię góry, wędrowanie po nich i jazdę na nartach.

Przygodę harcerską rozpoczęłam jako zuch w 344 Krakowskiej Gromadzie Zuchowej „Leśny Ludek” przy Szczepie Słowiki. W 344 Krakowskiej Drużynie Harcerek „Altowianie” doszłam do funkcji przybocznej, a następnie założyłam własną 21 Krakowską Drużynę Wędrowniczek. Później realizowałam się będąc hufcową Hufca Wędrowniczek Kraków oraz komendantką Kursu Metodyki Wędrowniczek „Polano”, a ostatnio przewodniczącą Komisji Instruktorskiej i wicekomendantką chorągwi.

Relacje:

Share This