Wracamy do Was z kolejnymi wieściami z kursu harcmistrzyń „Bliżej”! W drugi weekend października, spotkałyśmy się na zjeździe kursowym w urokliwej Spale. Jest to miejsce szczególnie istotne historycznie z perspektywy ruchu skautowego. W trakcie spacerów w aurze pięknej złotej jesieni miałyśmy okazję poznać bliżej tę miejscowość. Ten wyjazd był dla nas szczególnie istotny ze względu na wielość różnorodnych spotkań. Całą sobotę spędziłyśmy w bliskości z instruktorkami z GK, które przeprowadziły dla nas zajęcia i podzieliły się swoimi doświadczeniami z harcerskiego jak i prywatnego życia. Wieczorem zaś miałyśmy okazję spotkać się z Naczelniczką – hm. Justyną Kralisz w bliskości ognia, przy którym podjęłyśmy się refleksji nad tym jakimi harcmistrzyniami chciałybyśmy być.
W niedzielę natomiast miałyśmy okazję poznać bliżej Komisję Harmistrzyń oraz spędzić czas z większością naszych opiekunek stopni. Był to czas bardzo pracowity i owocny w przemyślenia o naszej harcerskiej przyszłości i tym w jaki sposób harcmistrzyni może wesprzeć zarówno swoje środowisko jak i OH-ek. Jesteśmy wdzięczne za bliskość i troskę okazaną przez naszych gości i prowadzące zajęcia – dziękujemy Wam za Waszą mądrość i doświadczenie, którymi podzieliłyście się z nami. Pomiędzy zajęciami miałyśmy przestrzeń na rozmowy i inspiracje (przygotowane przez kursantki i naszą wspaniałą kadrę), cały weekend pozwolił nam na stworzenie jeszcze bliższej relacji między sobą i poznaniu potrzeb OH-ek jak i nazwaniu naszych własnych.
Przed nami jeszcze ostatni zjazd kursowy, oczekujcie kolejnych wieści, bo będzie się działo!