Zaczęło się od tego, że zdawało nam się, że te Łebki to nieco BLIŻEJ… 🙂  Potem usiadłyśmy przy wspólnym ogniu, by nieco BLIŻEJ przyjrzeć się swoim twarzom w blasku pierwszego kursowego ogniska.
Podczas całego weekendu miałyśmy okazję być BLIŻEJ siebie – BLIŻEJ ludzi. Dyskutowałyśmy we wspólnym gronie instruktorek z całej Polski, miałyśmy okazję poznać BLIŻEJ Główną Kwaterę oraz inne Harcmistrzynie z naszej organizacji. Przyjżałyśmy się BLIŻEJ sylwetce harcmistrzyni, działaniu Komisji Instruktorskiej oraz poznać rolę opiekunki w zdobywaniu stopnia podharcmistrzyni. Mogłyśmy się również poczuć się BLIŻEJ przyrody – przemierzając Rezerwat Przyrody Cisy nad Listawą, dzięki opowieścią jednej z naszych kursowych koleżanek mogłyśmy BLIŻEJ przyjrzeć się naturze i okolicznym cisą oraz BLIŻEJ poznać historię okolicy.
Byłyśmy również BLIŻEJ Boga rozważając komendarz kardynała Stefana Wyszyńskiego odnośnie Prawa Harcerskiego czy biorąc udział w transmisji jego beatyfikacji w Częstochowie i w pewnym momencie kiedy z nieba spadł deszcz stwierdziłyśmy, że na drugi raz warto stanąć BLIŻEJ dachu!
Z niecierpliwością czekamy na kolejne części naszego Kursu Harcmistrzyń „Bliżej” i bardzo się cieszymy, że to już BLIŻEJ niż dalej naszego spotkania! 🙂
Phm. Justyna Jankowiak HR