W niedzielę 19 września 2021 w Bielsku- Białej odbyło się oficjalne otwarcie Domu Harcerskiego – miejsca spotkań harcerek i harcerzy ZHR na Podbeskidziu oraz nowej siedziby Okręgu Górnośląskiego ZHR. Budynek został przeznaczony do użytku harcerzy i wyremontowany dzięki niemal pięcioletnim staraniom bielskiego środowiska ZHR, Rodziców i licznych Darczyńców. Program otwarcia Domu rozpoczął się ogniskiem, na którym instruktorzy podziękowali zaangażowanym w inicjatywę osobom i instytucjom, a następnie Kapelan ZHR na Podbeskidziu ks. phm. Marek Różycki dokonał poświęcenia nowej siedziby. Uroczystość  zwieńczył apel z udziałem bielskich Hufców ZHR, na którym Przewodniczący ZHR hm. Karol Siergiej przyznał najwyższe odznaczenie dla przyjaciół harcerzy – Krzyż Pro Amico – Ewie i Piotrowi Gliwickim- rodzicom jednego z instruktorów, którzy od lat wspierają działania ZHR na Podbeskidziu i w dużej mierze przyczynili się do powstania Domu Harcerskiego. Zostały wręczone również sprawności okolicznościowe Wiecha dla harcerek i harcerzy, którzy szczególnie zaangażowali się w remont i urządzenie tego miejsca. To ogromne przedsięwzięcie pokazało nam jak wielka siła tkwi w rodzicach i przyjaciołach ZHRu, a zgodnie ze słowami druha Przewodniczącego wierzymy, że tak niecodzienna harcówka pozwoli nam wychować proporcjonalnie dużo młodych harcerek, harcerzy, instruktorek i instruktorów. Czuwaj!”