Przewodnicząca – hm. Dominika Romanowicz HR

• hm. Anna Stasik
  • hm. Maria Szymankiewicz
  • hm. Małgorzata Wilkowska

Zgłoszenia i materiały na spotkanie z komisją oraz wszelkie pytania należy wysyłać na adres: komisjahm[at]zhr.pl

Zgłoszenia na spotkanie z Komisją dokonuje opiekunka próby.

Jeśli nie podano inaczej spotkania Komisji Harcmistrzyń odbywają się w Warszawie w siedzibie Naczelnictwa ZHR lub GKH-ek ZHR na ul. Litewskiej 11/13.

Miesiąc przed spotkaniem z Komisją Harcmistrzyń należy przesłać komplet dokumentów, czyli:

Spotkanie w celu konsultacji próby:
– na spotkanie może zgłosić się kandydatka, która ukończyła kurs harcmistrzyń,
– karta próby na stopień harcmistrzyni – wypełniona w całości i zawierająca także opinię wstępną opiekunki stopnia, komendantki chorągwi oraz Naczelniczki.

Spotkanie w celu podsumowania i zakończenia próby:
– karta próby na stopień harcmistrzyni (jeśli kandydatka nie spotykała się z komisją hm w celu konsultacji próby),
– sprawozdanie z przebiegu próby na stopień harcmistrzyni,
– opinie:

• opiekunki stopnia,
  • komendantki chorągwi,
  • Naczelniczki,
  • komendantki kursu harcmistrzyń,
  • oraz – wedle uznania – dodatkowe opinie i dokumenty dotyczące działań podjętych przez kandydatkę w czasie realizacji próby.

Terminarz spotkań:

• 17 września 2022 (termin przesłania kompletu dokumentów mija 17 sierpnia 2022)
  • 15 października 2022 (termin przesłania kompletu dokumentów mija 15 września 2022)

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, terminy mogą ulec zmianie. Prosimy o kontakt z komisją drogą mailową.

Ze względu na duże zainteresowanie spotkaniami prosimy o terminowość w przesyłaniu dokumentów.

Mianowania na stopień harcmistrzyni dokonywane są rozkazem Naczelniczki OH-ek z dn.:
22 lutego, 3 maja oraz 11 listopada.

Dokumenty do pobrania:

Karta próby na stopień harcmistrzyni

Opinia opiekunki próby harcmistrzyni