Komendantka:
hm. Aleksandra Woźniak HR

HISTORIA

Pierwsze wzmianki o harcerkach na Lubelszczyźnie wstępujących do Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej znajdziemy w 1989. Zrzeszone w hufcu „Witraż” zaczęły swoją działalnością obejmować coraz większy teren, a swoim zapałem zarażać coraz więcej osób. 13 grudnia 2009 roku przekształciłyśmy się w Lubelską Chorągiew Harcerek, która obecnie swoim zasięgiem obejmuje 5 hufców i związek drużyn. Zuchenki, harcerki i wędrowniczki można spotkać w każdym zakątku malowniczej Lubelszczyzny: Lublinie, Włodawie, Międzyrzecu Podlaskim, Białej Podlaskiej, Kraśniku, Zamościu, Hrubieszowie i kilku mniejszych miejscowościach, bo przecież „Harcerstwo jest w modzie, szczególnie na Wschodzie!”.

DANE KONTAKTOWE

Funkcja Osoba Kontakt
Lubelska Chorągiew Harcerek
Komendantka hm. Aleksandra Woźniak HR aleksandra.wozniak@zhr.pl