Kontakt:

harcerki.mazowsze@zhr.pl

www.harcerki.eu

 

Komendantka:
hm. Dorota Kapuścińska HR

HISTORIA

Mazowiecka Chorągiew Harcerek skupia trzynaście hufców. Osiem z nich działa na terenie samej Warszawy, dwa w jej bezpośrednim sąsiedztwie, a kolejnych trzy na terenie woj. mazowieckiego, m.in. w Mławie, Nasielsku, Ostrołęce, Płocku, Płońsku czy Siedlcach. Jest nas około dwa i pół tysiąca, działamy w ponad stu drużynach i gromadach, mamy blisko dwieście instruktorek. Tradycyjnie spotykamy się całą chorągwią w pierwszą niedzielę października na Dniu Polskiej Harcerki. Towarzyszy nam nasz sztandar ze znakiem czerwonej róży i pierścienia św. Kingi. W kręgu śpiewamy pieśń „Sadźmy, przyjacielu, róże!”.

KOMENDANTKA

Warszawianka z pochodzenia, choć korzenie naszej rodziny spotkały się w stolicy dopiero w czasie II Wojny Światowej. Od urodzenia rodzinnie związana jestem z warszawskim Mokotowem, jednak wiele lat działałam w środowisku harcerskim na Ursynowie. 

Moją przygodę w ZHR zaczęłam w 299 Warszawskiej Gromadzie Zuchowej „Poszukiwacze Kwiatu Paproci”, którą z radością prowadziłam, gdy już zdobyłam szlify harcerskie w 299 WDH-ek „Rude Mrówy”. Mam za sobą przeżycie niejednego wyczynu w drużynie wędrowniczek, prowadzenie Warszawskiego Hufca Harcerek „Studnia”, sekretarzowanie mazowieckiej Komisji Instruktorskiej, prowadzenie kursów instruktorskich i przewodzenie referatowi zuchenek „Dzika Róża”. 

Z wykształcenia matematyk-statystyk, obecnie liczę w ograniczonym zakresie, licząc moje kochane dzieci, chętnie poznające świat :-). Mogę zainspirować gotowaniem szybkich potraw (niestety niekoniecznie zdrowych, acz pysznych), wyszukiwaniem książek z dobrym przesłaniem, relaksem przy muzyce klasycznej, radosnym lub refleksyjnym śpiewaniem, tanecznym szaleństwem na parkiecie, szukaniem promienia słońca padającego na twarz i wiatru, który porwie moje włosy. 

Cresta Social Messenger