Kontakt:

Komendantka:
hm. Hanna Feczko HR

HISTORIA

Małopolska Chorągiew Harcerek działa od 11 listopada 1989 r. Jako pierwsza chorągiew harcerek w 2003 r. zdobyłyśmy swój sztandar. Naszym symbolem i znakiem rozpoznawczym jest złota małopolska lilia.

Chorągiew działa na terenie Województwa Małopolskiego, mamy w związku z tym blisko w piękne polskie góry.

Centrum życia chorągwi jest Kraków, a drużyny harcerek działają również w ramach środowisk w Niepołomicach, Skawinie, Skarżysku i Zakopanem.

Z szeregów Małopolskiej Chorągwi Harcerek pochodzą dwie Naczelniczki harcerek!

KOMENDANTKA

Zanim zostałam komendantką chorągwi byłam komendantką SI i zajmowałam się kształceniem. Z wykształcenia jestem politolożką, ale pracuję w szeroko pojętym IT (nie jako programistka). Od ponad 10 lat moją pasją jest wspinaczka sportowa zarówno na pięknej Jurze Krakowsko-Częstochowskiej jak i w innych krajach świata. Od kilku lat organizuję też polsko-niemiecko-austriackie warsztaty dla instruktorów i instruktorek przez co spełniam swoją życiową misję budowania międzynarodowych relacji wśród młodych ludzi.

Od marca 2019 jestem mamą Wandy, która jak na razie wydaje się podzielać moje zainteresowania.
Cresta Social Messenger