Wyjazd Drużyny Naczelniczki (relacja druhny Ewy Machery)

Kategorie Organizacja

Największe miasto Europy, stolica czarnych taksówek oraz czerwonych budek telefonicznych. Czy domyślacie się już gdzie miał miejsce ostatni wyjazd Drużyny Naczelniczki?

Londyn, Lądek, a w przeszłości nawet Lundenberg…

Jeśli chcecie dowiedzieć się tego co Drużyna Naczelniczki robiła w mieście Sherlocka Holmesa przeczytajcie koniecznie, opisaną z precyzją doktora Watsona, relację dh Ewy Machery na temat tego wyjazdu:

„W słoneczny, ciepły i niestety ostatni weekend tego lata Drużyna Naczelniczki udała się na się na swoją zbiórkę, tym razem do Londynu. Na samym początku wspólnego weekendu, Komendantki Chorągwi wraz z Naczelniczką spotkały się z Konsulem Generalnym hm. Mateuszem Stąsiekiem w Wydziale Konsularnym Ambasady RP. Spotkanie te było niezwykle inspirujące i poszerzające horyzonty, a przede wszystkim ukazujące jak można służyć Polsce za granicą.

Cała Drużyna Naczelniczki kolejnego dnia udała się na wyspę Brownsea, gdzie w 1907 r. generał Robert Baden-Powell zorganizował pierwszy obóz skautowy. W pieknej scenerii znalazł się czas na liczne dyskusje nt. wyzwań związanych ze zdobywaniem stopnia podharcmistrzyni. Tego dnia odbył się również kominek z Naczelniczką ZHP pgk. i tamtejszą Główną Kwaterą, która zjechała się z całego świata (Kanada, USA, Argentyna, Australia, Wielka Brytania). Kominek poświęcony był naszej współpracy. Na zakończenie wyjazdu Drużyny Naczelniczki druhny miały okazję do obejrzenia w Teatrze Szekspirowskim przedstawienia pt. „Sen Nocy Letniej”.

Mam nadzieję, że Naczelniczka i Wasze Komendantki Chorągwi zainspirowały Was do zorganizowania ciekawych wypraw instruktorskich! Do zobaczenia na szlaku!”