Wyjazd Drużyny Naczelniczki (relacja druhny Ewy Machery)

Największe miasto Europy, stolica czarnych taksówek oraz czerwonych budek telefonicznych. Czy domyślacie się już gdzie miał miejsce ostatni wyjazd Drużyny Naczelniczki?

Londyn, Lądek, a w przeszłości nawet Lundenberg…

Jeśli chcecie dowiedzieć się tego co Drużyna Naczelniczki robiła w mieście Sherlocka Holmesa przeczytajcie koniecznie, opisaną z precyzją doktora Watsona, relację dh Ewy Machery na temat tego wyjazdu:

„W słoneczny, ciepły i niestety ostatni weekend tego lata Drużyna Naczelniczki udała się na się na swoją zbiórkę, tym razem do Londynu. Na samym początku wspólnego weekendu, Komendantki Chorągwi wraz z Naczelniczką spotkały się z Konsulem Generalnym hm. Mateuszem Stąsiekiem w Wydziale Konsularnym Ambasady RP. Spotkanie te było niezwykle inspirujące i poszerzające horyzonty, a przede wszystkim ukazujące jak można służyć Polsce za granicą.

Cała Drużyna Naczelniczki kolejnego dnia udała się na wyspę Brownsea, gdzie w 1907 r. generał Robert Baden-Powell zorganizował pierwszy obóz skautowy. W pieknej scenerii znalazł się czas na liczne dyskusje nt. wyzwań związanych ze zdobywaniem stopnia podharcmistrzyni. Tego dnia odbył się również kominek z Naczelniczką ZHP pgk. i tamtejszą Główną Kwaterą, która zjechała się z całego świata (Kanada, USA, Argentyna, Australia, Wielka Brytania). Kominek poświęcony był naszej współpracy. Na zakończenie wyjazdu Drużyny Naczelniczki druhny miały okazję do obejrzenia w Teatrze Szekspirowskim przedstawienia pt. „Sen Nocy Letniej”.

Mam nadzieję, że Naczelniczka i Wasze Komendantki Chorągwi zainspirowały Was do zorganizowania ciekawych wypraw instruktorskich! Do zobaczenia na szlaku!”