„Wuchta wiary tej” – relacja ze Zlotu Zuchmistrzowskiego „Maluch”

„Wuchta wiary tej”

Było gorąco! Tym razem wydarzenie miało miejsce w stolicy Wielkopolski. 14 października przyjechało do Poznania około 300 zlotowiczów, by wziąć udział w Zlocie Zuchmistrzowski „Maluch”. Podczas tego weekendu zuchmistrzowie i zuchmistrzynie mogli uczestniczyć w warsztatach oraz grach.

_2

W piątkowy wieczór zlotowicze przystępując do gry „Na szagę przez Poznań”, mieli szansę na lepsze poznanie miasta, jego gwary i tradycji. W tym celu także zaproszono drużynowych gromad tęczowych oraz tropu wilka do muzeum rogalowego, by poznali pochodzenie, historie i smak tego regionalnego smakołyka.

_1

Sobotnie przed- i popołudnie uczestnicy również spędzili aktywnie. Od rana brali udział w warsztatach, które miały im przybliżyć zasady lepszej współpracy ze swoimi maluchami.

_7

Po zdobyciu przydatnych informacji do lepszej pracy z zuchami, zlotowicze ruszyli na miasto. Tym razem gra dotyczyła wydarzeń Czerwca ’56. Uczestnicy wcielili się w robotników, którzy wspierali poznańskich pracowników fabryk w strajku przeciwko komunistycznym władzom. Im więcej zadań wykonała dana grupa robotników, tym strajk miał większe szanse na powodzenie. Po stoczonych bataliach z władzą PRL-u oraz zlotowym ognisku przyszedł czas na ostatni punkt sobotniego programu. „Dancing w stylu lat  50. i 60.” przyciągnęły do Poznania rzesze zlotowiczów, ale także innych Wielkopolan i Wielkopolanek. Na parkiecie wirowały wzorzyste sukienki, pochodzące rodem z tamtych lat. Zabawy było co niemiara!

Ostatni dzień przyniósł harcerską mszę oraz apel kończący zlot. Dla chętnych przed odjazdem do domu była jeszcze możliwość skosztowania najlepszych lodów w Polsce.

_6

Warto dodać, że na zlocie działała kawiarenka, z której dochód Poznaniacy przeznaczyli na wsparcie Oratorium Sióstr Urszulanek w Poznaniu. Po zlocie przekazano również jedzenie ogrzewalni Caritas.

Mamy nadzieję, że następny zlot zuchmistrzowski będzie równie wspaniały jak ten w Poznaniu!

sam. Aleksandra Garstecka
Wielkopolski Referat Zuchowy „Fantazja”