Za nami XXXIV Pielgrzymka ZHR na Jasną Górę

Dni pełne serdecznych relacji

Tegoroczna, XXXIV Pielgrzymka ZHR na Jasną Górę zgromadziła ponad 350 harcerek, harcerzy, instruktorek i instruktorów. Obok tradycyjnych już punktów programu, jakimi są sobotnie nocne czuwanie w Jasnogórskiej Bazylice oraz niedzielna Msza Św. pod szczytem Jasnogórskim, w której uczestniczyliśmy wspólnie z kombatantami Armii Krajowej, tegoroczna pielgrzymka posiadała również kilka nowości. To przede wszystkim powrót do organizacji bazy namiotowej ulokowanej w bezpośrednim sąsiedztwie Jasnogórskiego Klasztoru. Z możliwości obozowania pod namiotami skorzystało 10 grup śmiałków, a także organizacja zajęć warsztatowych, które odbywały się równolegle z grą miejską pt. „Święci Polscy”. Były to warsztaty teatralne, filmowe, fotograficzne, plastyczne, medialne – radiowe w Radiu Jasna Góra, chóralne oraz medialne – webmasterskie. W warsztatach wzięło udział łącznie 110 uczestników pielgrzymki. Nowym pomysłem było również spotkanie naszych pielgrzymów w Dolinie Miłosierdzia. Miało ono charakter pikniku i spotkania z piosenką chrześcijańską.

Kolejna harcerska pielgrzymka już za rok. Będzie to pielgrzymka Jubileuszowa – XXXV. Już dziś zapraszamy na nią wszystkich, którzy chcą doświadczyć harcerskiej, pielgrzymkowej atmosfery ! Czuwaj ! Do zobaczenia na Jasnej Górze !

Zapraszamy również do odwiedzania strony internetowej XXXIV Pielgrzymki ZHR na Jasną Górę oraz podzielenia się swoimi wrażeniami z jej przebiegu.

Nasza pielgrzymka trwa.

harcerki