Zaproszenie na XX Harcerską Służbę Lednica

Drogie Druhny i Drodzy Druhowie!

Kiedy w roku 2015 żegnaliśmy się po XIX Spotkaniu Młodych, nikt z nas nie przypuszczał, że kolejne spotkanie w roku 2016 będzie aż tak wyjątkowe. W grudniu do Domu Ojca odszedł twórca i pomysłodawca spotkań Lednickich o. Jan Góra – dominikanin, pierwszy duszpasterz poznańskiego Duszpasterstwa Harcerek i Harcerzy. Stanęliśmy wtedy do ostatniej Harcerskiej Służby Lednica, ale z nadzieją, że jego dzieło będzie kontynuowane i dalej rozwijane.

F_lednica2016_plakat_miniaturka

W styczniu Wspólnota Lednicka otrzymała nowych duszpasterzy: o. Wojciecha Prusa i o. Macieja Soszyńskiego OP. Dzisiaj wiemy, że są gotowi do wytężonej pracy i rozwoju idei spotkań lednickich. I my w tej sytuacji stajemy w gotowości do służby.

Zapraszam na Pola Lednickie instruktorów i instruktorki, wędrowników i wędrowniczki, harcerki i harcerzy – czekamy na Was już od piątku. Służbę rozpoczniemy tradycyjnym apelem w sobotę, 4 czerwca, o godz. 10.00. W tym roku powiększyliśmy paletę naszych działań o nowe służby, dodatkowo kilku instruktorów przeprowadzi szkolenia, również zapraszamy do wzięcia udziału w maratonie lednickim!

zgloszenia

Zajrzyj na stronę www.lednica.zhr.pl i zobacz, co przygotowaliśmy. Na zgłoszenia czekamy do 29 maja. Tegoroczna Lednica to dla nas m.in. przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży, również podsumowanie zdobywania sprawności ŹródłaWiary. Przede wszystkim będzie to jednak czas wspaniałej i jedynej takiej służby, którą możemy pełnić każdego roku.

Zobacz spot i zgłoś się!

Pozwól się zachwycić. I przybądź. Czekamy.

Czuwaj!
phm. Łukasz Tadyszak HR