Biwak Referatu Zuchowego Górnośląskiej Chorągwi Harcerek „Ad fontes”

W dniach 7-8 maja 2016 roku zuchmistrzynie z Bytomia, Tychów, Gliwic oraz Opola udały się wspólnie na Biwak.

Pierwszym naszym zadaniem było odszyfrowanie numeru telefonu, który miał wskazać nam właściwą drogę na biwak. Wspólnymi siłami udało nam się dojść na działki, gdzie razem zasiadłyśmy przy ognisku. Następnie pojechałyśmy do mieszkania, gdzie szybko poszłyśmy spać, bo następny dzień zapowiadał się bardzo intensywnie.

DSCN1029

Z samego rana udałyśmy się do Suchego Boru, by wraz z druhną Majką, która do nas dołączyła zacząć poszukiwania Diamentowej Królowej. Nastała pora obiadowa, więc udałyśmy się do Opola, gdzie zjadłyśmy pyszny obiad, po którym pojechałyśmy do Bąkowa. Tam czekały na nas inne druhny z niezapomnianą atrakcją, czyli wspinaczką w parku linowym oraz z ogniskiem i kiełbaskami, przy którym rozmawiałyśmy o problemach w drużynach z psychologiem – druhem Jackiem.

DSCN1057

Wieczorem w oczekiwaniu na kilka druhen, które miały alarm mundurowy, wspólnie z pozostałymi dziewczynami poj