Dzień Polskiej Harcerki w Mazowieckiej Chorągwi Harcerek

W niedzielę 4 października obchodziłyśmy po raz kolejny nasze święto – Dzień Polskiej Harcerki!
W samej grze wzięła udział rekordowa liczba harcerek –  było nas ponad 700!
Nasze świętowanie zaczęłyśmy Mszą św., następnie zuchenki ruszyły na Startówkę, wędrowniczki szkoliły swoje zdolności kulinarne i detektywistyczne, a harcerki wzięły udział w FOTO SAFARI, poznając zainteresowania różnych harcerek z całego Mazowsza.
Dużą niespodziankę zrobili nam harcerze z Klubu Miłośnika Polskiej Harcerki, którzy wręczyli piękne róże.

dph2015

Na apelu przedstawione zostały wyniki kategoryzacji.

Miano Gromady Tęczowej za rok harcerski 2014/2015 otrzymały:

• 32 Mazowiecka Gromada Zuchenek „Pszczółki z Krainy Słońca”
  • 301 Warszawska Gromada Zuchenek „Włóczykije z Krainy Legend”
  • 1002 Warszawska Gromada Zuchenek „Zagajnik Marzeń”
  • 337 Warszawska Gromada Zuchenek „Kraina Hesperii”
  • 7 Mazowiecka Gromada Zuchenek „Elfy z Krainy Uśmiechu”
  • 3 Mazowiecka Gromada Zuchenek „Żeglarki Rejsu Marzeń”
  • 23 Warszawska Gromada Zuchenek „Mleczna Droga”
  • 44 Mazowiecka Gromada Zuchenek „Ogród Marzeń”

Miano Drużyny Złotej Koniczynki za rok harcerski 2014/2015 otrzymały:

• 301 Warszawska Drużyna Harcerek „Na Szlaku” im. Maryli Strzemboszowej (drużynowa: pwd. Alicja Turzańska wędr.)
  • 58 Zielonkowska Drużyna Harcerek „Phoenix” im. Stefanii Hanausek (drużynowa pwd. Anna Wysocka wędr.)
  • 145 Warszawska Drużyna Harcerek „Wiosna” im. mjr Teodory Zofii Sychowskiej (drużynowa: pwd. Anna Peszkowska wędr. / sam. Agata Szczerbik)
  • 145 Warszawska Drużyna Harcerek „Ostrężyna” im. św. Jadwigi Królowej Polski, Wielkiej Księżnej Litwy i Rusi, Pani Węgier (drużynowa : pwd. Paulina Kostulska wędr.)
  • 4 Mazowiecka Drużyna Harcerek „Połoniny” im. Haliny Konopackiej (drużynowa :pwd. Weronika Sankowska wędr.)
  • 7 Mazowiecka Drużyna Harcerek „Astry” im. Ewy Krauze (drużynowa: phm. Maja Budner HR / sam. Klaudia Nowicka)

Miano Drużyny Czerwonego Płomienia za rok harcerski 2014/15 otrzymała 265 Warszawska Drużyna Wędrowniczek „Czarnohora” im. Karoliny Lanckorońskiej (drużynowa: pwd. Zuzanna Wojnarowska HR)

Do zobaczenia za rok!