Wyczyn Komendantki Górnośląskiej Chorągwi Harcerek – Rowerowe Jamboree

V

Od 28 kwietnia do 17 maja 2015 roku komendantka Górnośląskiej Chorągwi Harcerek „Ad Fontes”, phm. Joanna Garus HR podjęła wyzwanie, by przebyć na rowerze dystans ponad 1500 km trasą przez Turkmenistan, Uzbekistan i Tadżykistan. A dokładniej rejony: Mary (Turkmenistan) – Samarkanda (Uzbekistan) – Dushanbe – Kalaikhum (Tadżykistan).

I

Rowerowe Jamboree to podróżniczy projekt, organizowany przez Stowarzyszenie Afryka Nowaka oraz Fundację Światowe Jamboree.

„Czy gdzieś na naszej planecie można jeszcze zobaczyć Palestyńczyka i Izraelitę witających się radośnie z rana czy tez śmiejących się do łez we wspólnej zabawie? Jasne, że można! Takim miejsce jest Światowe Jamboree Skautowe. To niezwykle barwne spotkanie narodów i kultur pod hasłem działania dla wspólnego dobra i pokoju na Ziemi, pokonywania barier i stereotypów, tworzenia warunków do rozwoju. Światowe Jamboree to impreza cykliczna organizowana na wzór olimpiady co 4 lata od 1920 roku. W najbliższym Jamboree w Japonii weźmie udział ponad 300 osobowa reprezentacja polskich skautów. Szczegółowe informacje o skautowym zlocie w Japonii dostępne są na stronie www.23wsj.jp

Jesteśmy z naszej druhny komendantki dumne i gratulujemy realizacji tego wyzwania!

III

Na zdjęciach widać jak z samolotu zostały wyjęte rowery w kartonach wraz z częścią bagażów, które druhna komendantka wraz z innymi uczestnikami wyprawy musiała rozpakować, dalej podróż oraz wizytę u konsula RP w Tadżykistanie.
Zdjęcia pochodzą ze strony i funpage Rowerowego Jamboree: http://rowerowejamboree.pl/