Wędrówka Referatu Harcerek Chorągwi Górnośląskiej

Referat Harcerek Górnośląskiej Chorągwi Harcerek „Ad Fontes” wyruszył z Opola na szlak w dniach 11-12. kwietnia 2015 roku.
Był to czas poznania nie tylko siebie, ale i Gór Opawskich, w których drużynowe mogły chłonąć to, co daje przyroda i Referat Harcerek, czyli naładować akumulatory do służby. A na koniec drużynowe mogły uszczknąć coś dla ducha i ucha, czyli koncert zespołu U Studni.

Poczytajcie jak widziała tę wędrówkę druhna sam. Anna Słowiak:

W słoneczny, sobotni poranek wędrówkę rozpoczął Referat harcerek działający w naszej chorągwi. W biwaku uczestniczyło siedem pełnych energii drużynowych oraz przybocznych pod okiem Druhny referentki. W większości spotkałyśmy się w Opolu i już od początku wspólnej podróży nie próżnowałyśmy. Podzielone na zespoły rozkładałyśmy na czynniki pierwsze sposób kategoryzacji drużyn harcerek w naszej chorągwi i Organizacji. Przemierzyłyśmy szlak z Pokrzywnej na Biskupią Kopę (szczyt korony gór Polski), przekroczyłyśmy granicę z Czechami i wdrapałyśmy się na wieżę widokową, skąd rozpościerały się piękne widoki na Polskę i Czechy. Pogoda nam dopisała, obiad zjadłyśmy zatem w iście górskiej scenerii.

Trudno jest zdecydować się na jedną rzecz, która najbardziej nas urzekła: krajobrazy i piękna pogoda, naleśniki opawskie czy danie zwane jednorożcem, wiatr we włosach w drodze na Biskupią czy to że droga minęła nam bardzo przyjemnie, a może to, że ostatecznie nie byłyśmy całe w błocie?

Wieczorem, aby zaczerpnąć też trochę kultury, wybrałyśmy się na koncert. Nie byle jaki a poezji śpiewanej. Zespół „U studni” zabrał nas w fantastyczną wędrówkę po emocjach, uczuciach i górskich szlakach. Jeżeli już jesteśmy w Głuchołazach, to nie sposób ich nie zobaczyć. Za przewodnika posłużyła nam dh. Wiola – rodowita głuchołazianka. Zrobiło się już późno i trzeba było już wracać, ale jak tu spać?! Pora na planszówki.
Następny dzień rozpoczęłyśmy Mszą Świętą. Nasz biwak dobiegał końca, każda z nas ruszyła do swojego miasta, do swojej drużyny – z nowym doświadczeniem i energią do pracy.