Mazowiecka Chorągiew Harcerek: Kolejny zlot św. Kingi za nami!

Zuchenki, harcerki i wędrowniczki  z całego Mazowsza zjechały 22 maja do miejscowości Łoś, żeby zdobyć:  Skarbczyk, Pierścień lub Amforę Świętej Kingi!

kinga1

Po inspirujących piątkowych zajęciach w hufcach, w sobotę drużyny i gromady rywalizowały między sobą w pełnych emocji grach, w których każdy miał szansę się wykazać i ,,zrobić coś niemożliwego”. Po południu odbyły się warsztaty, na których również nie brakowało współzawodnictwa i dobrej zabawy. Dzień zakończyło ognisko z gawędą  Komendantki Chorągwi o zielonym straszydle…

Wyniki sobotnich zmagań przedstawiły się następująco:

1. Rywalizacja gromad zuchenek o Skarbczyk św. Kingi

III miejsce:  337 WGZ KRAINA HESPERII

II miejsce:  32 BGZ MOTYLKI Z TĘCZOWEJ POLANY

I miejsce:  23 WGZ ZACZAROWANY LAS

2. Rywalizacja drużyn harcerek o Pierścień św. Kingi

III miejsce: 1002 WDH BRZEZINA im. Urszuli Ledóchowskiej

II miejsce: 4 MDH POŁONINY im. Haliny Konopackiej

I miejsce : 301 NA SZLAKU im. Maryli Strzemboszowej

3. Rywalizacja drużyn wędrowniczek o Amforę św. Kingi

II miejsce: 7 MDW MONTANA oraz 4 MDW

I miejsce : 265 WDW CZARNOHORA im. Karoliny Lanckorońskiej

Szczególne podziękowania należą się wspaniałej komendzie Zlotu: Ewie Druzgalskiej, Ani Jedlikowskiej, Agnieszce Lasockiej oraz Kasi Jedlikowskiej za świetną organizację tego wydarzenia!

Zlot był dobrą okazją, by umocnić stare przyjaźnie i nawiązać nowe, dał szansę wykazać się i nauczyć czegoś nowego, pozwolił być razem i wspólnie przeżywać harcerską przygodę.
Jednakże (przywołując słowa hm. Małgorzaty Rogowskiej): ,,Koniec Zlotu to nie koniec przygód. To dopiero początek!”

Zdjęcia ze Zlotu Św.Kingi 2015 można zobaczyć tutaj: