Nowa komendantka Lubelskiej Chorągwi Harcerek

W niedzielę 1 marca 2015 r. w malowniczym mieście na wschodzie Polski – Lublinie, na Rynku Starego Miasta odbyła się zbiórka instruktorek Lubelskiej Chorągwi Harcerek, podczas której w obecności Naczelniczki Harcerek została wybrana nowa komendantka chorągwi – hm. Agata Szymankiewicz HR, wcześniejsza wicekomendantka chorągwi, hufcowa Lubelskiego Hufca Harcerek „Rzeka”, drużynowa 6 Lubelskiej Drużyny Harcerek „Źródło” im. hm. Danuty Magierskiej.

W tym dniu złoty sznur został przekazany z ramienia hm. Kasi Kańczugowskiej HR, która funkcję komendantki pełniła przez ostatnich pięć lat. Liczne grono instruktorek w formie skromnych upominków wyraziło swą wdzięczność Kasi za ten czas Jej radosnej służby, wszelką pomoc, wsparcie, otwartość, nieustanne dążenie do doskonałości.

Z najlepszymi życzeniami dedykujemy obu Komendantkom ulubiony wiersz jednej z nich:

Sprawiedliwość

Gdyby wszyscy mieli po cztery jabłka

gdyby wszyscy byli silni jak konie

gdyby wszyscy byli jednakowo bezbronni w miłości

gdyby każdy miał to samo

nikt nikomu nie byłby potrzebny

Dziękuję Ci że sprawiedliwość Twoja jest nierównością

to co mam i to czego nie mam

nawet to czego nie mam komu dać

zawsze jest komuś potrzebne

jest noc żeby był dzień