Kategoryzacja 2013/2014

Co roku nadchodzi czas, gdy podsumowujemy naszą pracę w gromadach zuchowych, drużynach harcerek i drużynach wędrowniczek. Czas, kiedy każda drużynowa może sprawdzić, jak bardzo przez ostatni rok jej drużyna się rozwinęła oraz czy zrealizowane zostały cele postawione przed nią na początku roku pracy harcerskiej.

Miano tęczowej gromady, drużyny złotej koniczynki czy czerwonego płomienia wyznacza kierunek pracy z drużyną i pomaga dbać o jej nieustanny rozwój. To także suma wysiłków każdej harcerki, zastępowej, przybocznej. To synonim rozwoju.

Także w tym roku w chorągwiach Organizacji Harcerek została podsumowana ubiegłoroczna praca jednostek i zostały wyłonione najlepsze gromady oraz drużyny harcerek i wędrowniczek.

Drużynowe tęczowych gromad miały okazję spotkać się na wspólnym ognisku podczas Zlotu Zuchmistrzowskiego, który odbył się w terminie 10-12 października w Gdyni i tam miały swoją małą chwilę chwały podczas odczytania rozkazu i wręczenia listów oraz plakietek. Drużynowe i ZZ-ty Złotych Koniczynek już w najbliższy weekend 17-19 października spotkają się na Zlocie Złotych Koniczynek, który tym razem odbędzie się w Warszawie, natomiast drużynowe drużyn czerwonego płomienia będą miały okazje wymienić się swoimi doświadczeniami podczas wędrówki drużynowych i instruktorek wędrowniczych, która również w najbliższy weekend odbędzie się w Bolimowskim Parku Krajobrazowym.

Poniżej prezentujemy gromady i drużyny, które za ostatni rok pracy harcerskiej otrzymały najwyższe miana:

kategoryzacje TECZOWE 1kategoryzacje koniczynki 6

kategoryzacje czerwone 4