Zlot Wielkopolskiej Chorągwi Harcerek

1604366_612788555462215_2093669207_nNa dobre rozpoczęłyśmy już rok szkolny i akademicki, ale z ogromną przyjemnością wracamy do wakacyjnych wspomnień, dlatego też zachęcamy do przeczytania krótkiej relacji ze zlotu, który na długo zostanie w pamięci Wielkopolanek.

29 sierpnia 2014 roku miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – Wielkopolska Chorągiew Harcerek przybrała nazwę „Jutrzenka”. Przygotowując się do nadania imienia, Wielkopolanki wyznaczyły sobie ambitny cel samodoskonalenia – każda z nich podjęła się zdobycia promyka symbolizującego nową, praktyczną umiejętność. A nabyte umiejętności były przeróżne – od robienia balonowych zwierzątek, poprzez budowanie szałasów, poznanie języka migowego, panowanie nad stresem, naukę nurkowania aż po szycie piórników i robienie figurek z drutu, czy też robienie torów, pieczenie bab i pasztetów z pistacjami! Wyzwanie zdobywania umiejętności zostało podsumowane między 28 a 31 sierpnia 2014 roku na pełnym inspiracji Zlocie Wielkopolskiej Chorągwi Harcerek, który odbył się pod hasłem: „Jutrzenka – budzi do działania!”.

Jutrzenkowe umiejętności można oglądać na Facebooku.

Jutrzenka - zdjęcie