Pierwszy wyjazd kursu podharcmistrzyń „Watra” Małopolskiej Chorągwi Harcerek

DSCF9053Dla niektórych jeszcze wakacyjny poranek, godzina 9:00, dzień 19 września. W dwóch punktach Krakowa spotyka się 7 kursantek dopiero co rozpoczynającego się kursu podharcmistrzyń Watra 2013 (7 edycja).  Agnieszka Musiałowicz, Bernadeta Birczyńska, Julia Bednarek, Magdalena Bernat , Agnieszka Dąbrowska, Kasia Bilska i Kasia Płonka. Niezapominając o trzech wspaniałych tutorkach! Laura Rabiej, Hania Tucznio i Gosia Wczelik, która dołączyła do nas chwilę później.  Dwoma pojazdami wyruszamy prawie na koniec świata! A dokładnie do Stadniny w Starym Łupkowie i cudownych jej właścicieli. Już po drodze miałyśmy okazję lepiej się poznać, poopowiadać sobie życiowe historie, którym nie było końca i przeżyć kilka zabawnych chwil. Ekspresowe zakupy, gratisowe kubki, cappuccino bez kropli mleka.  Jeszcze tego samego dnia dzięki Magdzie przyjrzałyśmy się problemom współczesnej młodzieży, a przy wieczornej herbatce poznałyśmy historię chaty Państwa Nosiadek. A jeżeli o nich już mowa, to nie tylko my zostałyśmy  wspaniale ugoszczone przez Kasię i Andrzeja, ale my także miałyśmy okazję pomóc im w gospodarstwie znosząc drewno i  wysyłając Magdę, na akcję treningowo-poszukiwawczą dla Aire (ich Berneńskiego psa pasterskiego, który szkolony jest do akcji ratunkowych).

Przez cały wyjazd panowała atmosfera wielkich dyskusji , którym nie było końca. A siłę na to wszystko zyskiwałyśmy dzięki przepysznym zielonym obiadkom prostoDSCF9064 spod wprawnej ręki Hani.

Przez kolejne dni miałyśmy okazję przyjrzeć się bliżej strukturom naszych hufców,   wystawić bariery naszej cierpliwości na próbę kolczykową (przez Kasię, dzięki której stworzyłyśmy zaskakująco piękną armię ozdób dla gości ), obyć wspaniałą wycieczkę po Bieszczadzkich połoninach, gdzie Agnieszka z Kasią pokazały nam jak inaczej patrzeć na otaczającą nas roślinność i co można zrobić ze zwykłych liści. Dotarłyśmy nawet do ‚Chaty na końcu świata’, gdzie poznałyśmy następne zadanie, czyli przygotowanie planu zajęć na kurs przewodniczek.DSCF9083 Jeszcze tego samego dnia przyjechali do nas goście, hm. Dominika Romanowicz HR, która poprowadziła ognisko o

funkcji podharcmistrzyni i wyborze swojej ścieżki,  hm. Anna Wróbel HR, która pokazała jak można inspirować podopieczne i ojciec Rafał, który wykonał swoje duszpasterskie zadanie, czyli odprawił jak zwykle wspaniałą mszę.DSCF9126

Po tych kilku dniach pełnych wrażeń, nadszedł czas powrotu do Krakowa, a my naładowane mnóstem zadań i inspiracji, liczymy dni do kolejnego wyjazdu naszego kursu.

Czuwaj!

pwd. Katarzyna Płonka wędr.